Su tesisatçı firmaları artan talebi karşılamak amacıyla her geçen gün artmakta ve kurulmaktadır. Firmalar sahip olduğu ekipmanları da  günümüze uydurmak, zamanın gerisinde kalmamak için teknolojik cihazlarla işlemler yapmaya başladılar. Bu durum su tesisat firmalarında olumlu yönde bir gelişim olduğunu göstermektedir. İnsanların hayatını kolaylaştırmak ve kaliteli hizmet vermek amacıyla çıktığımız bu yolda siz değerli müşterilerimizi memnun etmek için maliyetleri yüksek, en kaliteli cihazları, sitemleri ve uygulamaları geliştirmeye devam ediyoruz.

         Kameralı gider açma işlemini açıklamadan önce gider nedir, tıkanıklığın sebepleri neler olabilir bunun üzerinde kısaca geçmemiz gerekir. Giderler ev ve bina yapılarında rutin olarak atık suları kanalizasyon kanalına aktaran boru ve sistemlerdir. Mutfak lavabosu, banyo lavabosu, duşa kabin, klozet ve diğer tuvaletlerin hepsinde bulunur. Gider borularından kaynaklanan arızalar çok ciddi kirlenmelere yol açabileceğinden kusursuz çalışması çok önemli bir olgudur. Bu nedenle giderler nerelerde bulunur kısaca bundan bahsettikten sonra ne işe yaradığını da kısaca anlatmış olduk.

        Kameralı gider açma hangi durumlarda kullanılır? Bunun en büyük sebeplerinden biri tıkanıklıktır. Tıkanıklığın birden fazla sebebi olabileceği gibi sıkça karşılaştığımız yanlış ve özensiz kullanım kaynaklıdır. Bu nedenle  evimizdeki bulunan yapıların özenli kullanımı, belirli aralıklarla kontrolünün yapılması tıkanıklık, aşınma ve eskime sorunuyla aniden karşı karşıya kalmamızın önüne geçmiş oluruz. Her ne kadar özenli kullanılmış olsa da özellikle küçük çocuklu evlerde çocukların bilmeden attığı cisimler nedeniyle tıkanabilmektedir. Oluşan ufak tıkanıklıklar kireçli suyun sürekli temas etmesiyle bu tıkalı cisimleri sertleştirir ve tazyikli suyla ya da çeşitli kimyasallarla açılamayabilir. Tıkanma sorunu en çok mutfak lavabolarında ve tuvaletlerde peçete, kağıt havlu atılması sebebiyle oluşur. Gider açılması gereken bu durumları da kısaca bahsettikten sonra bu sorunla karşılaştığınızda nasıl bir yol izlemeli kısaca açıklayalım.

Gider tıkanıklığıyla karşılaştığınızda kameralı gider açma yapıldığında herhangi bir kimyasal işlem, pompa gibi malzemeler kullanılmadan gider kısmından kamera yardımıyla görüntülenerek güvenli şekilde kurtulabilirsiniz. Profesyonel ekipler kameralı gider açma cihazları sayesinde tıkanıklık yerlerini saptayarak özel  aletler ile  tıkalı cisimleri uygunsa parçalayarak, ya da çıkartarak tıkanıklık sorununu tamamı  ile çözebilmektedir. Su tesisatçısı personeli gider borularında eskime varsa değişim olması gerektiğiyle ilgili sizi bilgilendirerek kolayca bu değişimi yapacaktır. Bazen gider boruları çok uzun süre değişmediğinden eskimeye bağlı iç çeperinde bozukluklar görülebilir. İçine atık sular biriktiğinde zamanla tortulaşma oluşur bu gibi durumlarda tıkanıklığa yol açabilir. Bu nedenle eski yöntemlerle tıkanıklık sebepleri tam olarak çözülememektedir. Kameralı gider açma işlemi sayesinde tıkanıklığın sebebini net olarak görülebilir ve kalıcı çözümler yaratılır.

Özellikle  kalıcı çözüm bulunsa bile düzenli ve dikkatli kullanılması bu konuda dikkat edilmesi gereken önemli konulardan biridir.  Belirli aralıklarla da gider borularının kontrol edilmesi varsa kameralı gider açma işleminin aralıklı tekrarlaması önemlidir. Gider tıkanıklıkları yaşadığınız ortamı mutfağınızı ve banyonuzu çok kötü bir şekilde kirlenmelere yol açar. Atık sularla temas edilmesi ve hijyenin yeterli sağlanamaması durumunda hastalıklara davetiye çıkarır. Bu nedenle gider tıkanıklıklarıyla karşılamamak için profesyonel  ekiplerce kameralı gider açma ve belirli aralıklarla kontrol işlemlerinin yapılması  yararlı olacağı bilinmelidir.

Aynı şekilde lavabo ve klozetlerde olduğu kadar banyolarda da saç , sabun ve deri artıkları tıkanıklığa neden olmakta oldukça kirli bir görüntü oluşturmaktadır. Banyo ve duş sırasında tıkanıklık nedeniyle duşa kabin de su birikintileri oldukça rahatsız edici boyutlara ulaşacaktır. Bu sorunlarda kameralı gider açma sayesinde giderilmektedir.

Summary
Article Name
Kameralı Cihazlar İle Gider Açma Hizmeti
Description
Tıkanmış giderlerinizi kameralı cihazlar ile kalıcı ve etkili bir şekilde açıyoruz.7/24 hizmet vermekteyiz.
Author
Publisher Name
Mavi Ay Tesisat Firması
Publisher Logo