Kırmadan Pimaş Nasıl açılır

Banyo ve mutfaklarımızdaki giderler sürekli kullanımdan kaynaklı olarak zamanla tıkanmaktadır. Yağlar, saç kılları ve yemeklerden kaynaklı atıklar borularda birleşerek büyük bir tıkanmaya sebep olabilir. Sizler evinizde geçici olarak müdahalelerde bulunabilirsiniz. Örneğin pompa yardımıyla ya da sıcak sodalı sularla bu tıkanıklıkları geçici olarak açabilirsiniz. Yalnız bunlar yalnızca küçük tıkanıklıklarda sonuç verebilir. Bir de söylediğimiz gibi bu işlemler geçici olacaktır. Eğer siz müdahale ederseniz zamanla çıkmayan atıklar büyüyerek kocaman bir tıkanıklık sorunu yaratır. Burada devreye tesisatçılar girer. Tabi her tesisatçı da kırmadan pimaş açma işlemi yapamaz. İlla ki kırarak tıkanıklığı gidermeye çalışacaktır.
Bu konuda eğitim almış uzman ekipler yetiştiren pek çok güvenilir firma vardır. Onlar boru içerisindeki yağ ve diğer atık maddeleri makineler aracılığıyla açabilmektedir. Kırmadan pimaş açma işlemini donanımlı uzman tesisatçılar üretilen modern cihazlarla yapmaktadır. Bu sayede sizlerin de mağduriyeti zahmetsizce ortadan kaldırılmış olacaktır. Her firmaya güvenmemeniz gerektiğini bilmektesiniz. Yalnız bizim hatırlatmamızda da fayda olacak. Bazı firma ya da mahallenizdeki tesisatçılar bu modern cihazlara sahip olduklarının reklamını yapabilir. Fakat arayıp hizmet istediğiniz zaman eve gelen tesisatçıların elinde eski makinalar görürsünüz. Bunlar hiçbir işe yaramaz ya da gerçek bir makine olur ve tesisatçı bunun eğitimini almadığı için yalnızca sizlere tıkanan yeri bulur işaretler ve sizleri ustalara yönlendirir. Bu ustalar ise kırarak pimaş açma işlemi yapar. Bu işi ucuza kapatırım diye düşünürken sizler de mağdur olursunuz ve ayrıyeten de duvar ustalarına kırılan fayansların onarılması için para ödemek zorunda kalırsınız. Bu nedenle sizler bilinçli tüketiciler olarak mutlaka derin bir araştırma yaptıktan sonra firmaların kırmadan pimaş açma eğitimi alan deneyimli ekiplerine başvurunuz.


Tıkalı Pimaş Açma İşlemi

Tıkalı olan pimaşları açma hizmeti son teknoloji cihazlar sayesinde kırma dökme işlemi olmadan yapılmaktadır. Tıkalı pimaş açma hizmeti veren firmalar görüntülü yani kameralı cihazlar sayesinde hiçbir şekilde kırma ve dökme işlemi yapmadan tıkanan yerleri tespit edebilmektedir. Binayı şantiye haline sokmadan hizmet veren donanımlı ekipler sayesinde hem sizin hem de komşularınızın içi rahat edecek. Kırmadan pimaş açma işlemiyle artık tespit edilmesi ve ulaşılması en zor bölgelerdeki tıkanıklıklar bile en kısa sürede tespit edilerek onarılabilir hale gelmiştir.
Öncelikle tıkalı olan bölgenin tespitini yapmak için kameralı cihazın gider borusundan içeriye girmesi sağlanacaktır. Bu şekilde hattın her noktasını rahatlıkla görme imkânı bulunacak ve tıkanıklığın sebebi kolayca anlaşılmış olacaktır. Kameralı sistemlerle kırmadan pimaş açma işlemleri eskiden yapılan pek çok zorluğu kolaylaştırmakta ve zahmetsiz bir çalışma ortamı yaratmaktadır. Pimaş borularının görevi giderden atılan bütün atıkların kanala tahliye olarak borularda birikimini engellemektedir. Bu nedenle hangi noktada bir tıkanıklık olduğunu bulmak çok zordur. Oysaki günümüz teknolojisinin bizlere sağladığı ve işlerimizi kolayca halletmemize yarayan cihazlar sayesinde kırmadan pimaş açma işlemini de kolayca yapabiliyoruz. Bu gibi zorluklarla uğraşmadan hızlı ve kolay bir şekilde tıkanan bölgeyi makinalar sayesinde keşfederek gürültüsüz ve zahmetsiz bir iş çıkarmak günümüzde artık mümkündür. Firmalar yaptığı onarımları en kaliteli ve en güvenilir cihazlarla yapmasına rağmen sizlere sundukları en uygun fiyatlarla her kesimin bütçesine hitap etmektedir. Sizlere tavsiye verecek olursak her firmaya güvenmemeniz gerektiğini söylemeliyiz. Çünkü her firmanın öncelikli hedefi müşteri memnuniyeti değil aksine “ben paramı kazanayım da nasıl olursa olsun” diye düşünmektedir. Yalnız iyi bir araştırma yaparsanız siz de hangi firmanın ne kalitede malzeme kullandığını ve ilk hedefinin ne olduğunu kolayca anlayabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir