Klozet açma ve Tıkanan tuvaletlerin açılması konusunda iki ayrı yöntem vardır. Bunlardan birisi herkes tarafından bilinen basınçlı su ile açma yöntemdir. Bunu yapmak için öncelikle su borunun içerisinde sıkıştırılır ve tazyik verilerek tıkanmış tuvalete bahsedilen bu klozet açma yöntemi uygulanır. Yalnız bir sorun var ki eğer borunuza sert bir cisim takıldıysa bu yöntem pek de uygun olmayabilir. Tazyikli su sert cisme çarparak geriye pislikleri de çekerek dışarı çıkar. Bu da hiç hoş bir görüntü olmaz.
Evinizde ya da iş yerinizde yaşadığınız tuvalet tıkanıklıklarının sebeplerinden birisi ise boruların içerisinde metal birikintiler ya da inşaat artıkları kalmasıdır. İşte tıkanıklık yapan bu cisimlere de tazyikli suyun hiçbir faydası olmamaktadır. Tuvalet tıkanıklıklarında boruların içerisine bir şey kaçmamasına rağmen bile tıkanıklık yaşanabiliyor. Bu konuda tesisat için gelen ustaların çok fazla dirsek kullanmalarından dolayı yani yanlış onarım yüzünden de tıkanıklık olması mümkündür. Bu nedenle sizler de yanlış bir onarım kurbanı olmamak için klozet açma konusunda uzman ve eğitim almış ekiplerden derin araştırma sonucunda yardım isteyebilirsiniz. Bu ekipler modern robot makinelerle tıkanıklığı giderme işlemini borulara zarar vermeden ve boruları kırmadan suyun geri geldiği ağızdan sebep olan tıkanıklığı onarabilmektedir. Şöyle bir konuya değinmek gerekirse, sizler tıkalı tuvalet sorununu kimyasallarla çözemezsiniz. Bu işlem hiçbir işe yaramadığı gibi birçok kanala da zarar verecektir. Klozet açma işlemi yapmaya çalışırken daha büyük bir su sızıntısı problemine yol açabilirsiniz. Uzman ekiplerden yardım almanız bütçenize de katkı sağlayacaktır.


Tuvalet ve Klozet Tıkanıklığı Sorunu

Klozet tıkanıklığının birinci sorunu giderlere atılan tuvalet kâğıtlarıdır. Bu yüzden her tuvalette bulunması gereken bir çöp kutusu olmalıdır. Yalnız herkes her zaman bunu uygulamaz ve en kolay yöntem diye kullandıkları tuvalet kâğıtlarını geriye klozete atarlar. Bu da büyük sorunlara yol açarak tıkanıklığa sebep olur ve uzman eli değmeden bu sorunlar halledilmez. Tuvalet kâğıtları su emici özellikte olduğundan dolayı da gider borularında şişerek tıkanıklığa yol açmaktadır. Bu durumda klozet açma konusunda uzman tesisatçılardan destek almanız kaçınılmazdır.
Eskiden bu tarz tıkanıklıklarla baş etmesi teknoloji yoksunluğundan dolayı çok zordu. Fakat gelişen teknolojiyle birlikte kırıp dökmeden tıkanıklığı gidermek artık çok daha kolaydır. Firmaların sahip oldukları robotlar sayesinde tıkanıklık açma sistemiyle yalnızca iki saat içerisinde bütün atıkların sebep olduğu tıkanıklıklar onarılmaktadır. Eskiden olsaydı tıkanıklıklar zor açıldığı için bu işlem günlerimizi alırdı. Bu yüzden de tuvalet ve lavabolar kullanılmaz halde olurlardı. Tıkanıklık açılamadığı için su baskınları ve su sızıntıları da yaşanırdı. Bu durum da sizlere yüksek maliyetli fiyatlarla geri dönmeye sebep olurdu. Yalnız teknolojinin nimetleri sayesinde artık klozet açma işlemi kurumsal firmalar sayesinde hemen çözüm bulmaktadır. Bu gibi çalışmalar sorumluluk isteyen ve bilgi gerektiren çalışmalardır. Her firma ekiplerine eğitim vermediği için bu alanda çok sayıda eksik tesisatçı yetişmektedir. Fakat bazı firmalar var ki tıkanıklık ve tesisat konusunda çalışanlarını belli bir eğitimden geçirdikten sonra sizlerin hizmetine sunmaktadır. Böylece evinizde yaşanan tıkanıklıkları gözünüz kapalı şekilde uzman tesisatçılara emanet edebilirsiniz. Onlar klozet açma konusunda eğitim aldıkları için işlerini en iyi şekilde yapacaklardır. Yalnız sizlere bir öneride bulunmak gerekirse her firmaya güvenmemeniz gerektiğini söyleyebiliriz. Çünkü bazı firmalar “ekiplerimiz eğitimli ve cihazlarımız son teknoloji” diye sizleri kandırabilirler. Evinize tadilata geldiklerinde iş işten geçmiş olur bu nedenle derin bir araştırma yapmadan asla her firmaya güvenmemenizde sizlere fayda sağlayacaktır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir