Görüntüleme ve kamera sistemleri günümüzde yoğun olarak kullanılmakta hem  kişisel olarak telefonlarımızda hem insan ve mal güvenliğinin sağlanması kontrol edilmesinde oldukça etkili ve hayatı  önemli ölçüde kolaylaştırmada kullanılan yegane cihazlardır. Aynı zamanda arabalarımızda da oldukça geniş bir kullanım alanı vardır. Su tesisatçısı firmaları da günümüzde işleri daha kolay ve daha az zarar verici hale getirmek ve hassas şekilde çalışmak için aktif olarak kullanmaya başlamıştır. Kameralı cihaz kullanımı olarak karşımıza çıkan bir uygulama kameralı pimaş açma işlemidir.  Kameralı pimaş açma sistemi günümüzde oluşan bu karmaşık ve büyük bina yapılanmalarında işlerin daha kolay, doğru ve hızlı çözülmesini sağlayarak su tesisatçısı firmalarının işini kolaylaştırmakta, zamandan ve maliyetten tasarrufa olanak sağlamakta genel olarak ta insan hayatının kolaylaştırılmasında önemli bir çalışma sistemidir.

Pimaş nedir? Pimaş bina ve konutlarda kullanılan duşa kabin, banyo , mutfak lavobosundan giden atık suların ana atık su borularına ilettiği pvc yapısındaki borulara denmektedir. Bu tür pvc borular konutlardaki tüm tesisatın önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. Lavoboların yanlış kullanımı, tuvalet ya da lavobolara yabancı cisimlerin kaçması pimaşlarda tıkanıklıklara neden olmakta ev ve işyerlerinde kirliliğe ve kötü kokulara, ıslaklığa neden olmaktadır. Genellikle kullanıcı hatalarından kaynaklı tıkanıklıklar meydana gelir. Bir diğer tıkanıklık nedeni inşaat ürünlerinin pimaş sistemine sıkışması tıkanıklığa yol açmaktadır. Bir diğer nedeni de pimaş sisteminin düz ve dengeli olarak yapılmamasından ve eğim farkından dolayı atıkların birikme ve tıkanmalara yol açması olarak sayabiliriz.

       Kameralı pimaş açma sistemi yeni bir sistemdir ve teknolojik cihazlarla birlikte modern bir şekilde çalışma olanağı sağlamaktadır. Su tesisatında olan tıkanıklık problemlerini kamera yardımıyla içten görüntüleyerek işlemin en doğru şekilde yapılmasını sağlaması  nedeniyle teknolojiyi takip eden yenilikleri kendi firmasına katan, sürekli gelişim sağlayıp insan hayatını önemseyen su tesisatçı firmaları tarafından yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır.  Kameralı pimaş açma sistemini kullanan su tesisatçısı firmaları  müşteri memnuniyetini ön planda tuttuğu için bu cihazları bünyesinde bulundurarak yüksek maliyetlerle satın almaları gerekmektedir. Bazı firmalar bu modern cihazları yüksek maliyetle görüp eski yöntemlerle yapmayı tercih etmekteler. Kameralı pimaş açma hizmetini almak istediğinizde bazı firmaların kamera sistemi olmadığını bilmeli ve tercihlerinizi bu durumları göz önünde bulundurarak yapmalısınız.

      Kameralı pimaş açma işlemi nedir nasıl gerçekleştirilir biraz da bu konuya değinelim.  Kameralı tespit cihazı kullanılarak görüntülü  olarak yapılan bu yöntemde cihaza bağlı olan kancalı teller yardımıyla boru sistemi kullanılır. Tıkanıklığın tespit edildiği yerler robot  yardımı ile tıkanıklık açılır, tıkanıklığa sebep olan cisim ya parçalanır ya da çıkartılır. Kameralı pimaş açma işlemi sırasında gider sistemi ve boruların iç çeperinde herhangi bir zarar gelmez ya da darbe almaz. Yapılan bu işlem ancak teknolojik cihazlarla hassas bir şekilde yapılmaktadır. Diğer sistemler kullanıldığında titiz bir şekilde yapılamayabilir. Bütün bu olgular işlemin yapılma şekli firma seçimlerinizi büyük oranda etkileyecektir.

Lavobolarınız ,tuvalet giderleri, banyo ve duşa kabin giderleri tıkandığında yapmanız gereken profesyonel bir su tesisatçısı firmasıyla irtibat kurmak ve yapılması gerekenlerin firma tarafından yapılmasına müsaade etmek olacaktır. Ekstra kırma , açma işlemi kullanılan teknolojik cihazlar sayesinde olacağından tadilat ve onarım masraflarından kurtulmuş olursunuz.

      Kameralı pimaş açma işlemi yukarıda anlattığımız şekilde uygulandığında hizmeti sorunsuz ve titiz bir şekilde almış olursunuz. Hizmetlerin bu şekilde gerçekleşmesini sağlayan cihaz ve ekipmanlar ve bunları uygulayabilme becerisi olan personel aldığınız hizmete ilişkin memnuniyetinizi önemli ölçüde etkileyecektir.

 

Summary
Article Name
Kameralı Pimaş Açma
Description
Kameralı cihazlar yardımıyla profesyonel şekilde pimaş açma
Author
Publisher Name
Mavi Ay Tesisat Firması
Publisher Logo

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir