Çağımızda insanlar bir çok sorunla karşılaşmakta bu sorunlarla çeşitli çözüm arayışlarına girmektedir. Bu sorunlar günlük hayatın içerisinde içinde bulunduğumuz konutlarda apartmanlardaki tesisat sorunları da olabiliyor. Su tesisatçıları olarak sık karşılaştığımızı söyleyeceğimiz sorunlardan bi de su kaçağıdır. Ev ve konutlar ya da siteler karmaşık su tesisatı sistemleriyle kuruludur. Su kaçağını çok çeşitli yollardan anlaşılabilir ya da sizler araştırabilirsiniz. Biz su tesisatçıları firmaları su kaçağını teknolojik cihazlar yardımıyla kolayca tespit etmekteyiz. Sizlerin bunu fark etmesi bazen oldukça kolay olabilir bazen de su kaçağı tespiti yapmak oldukça zor olduğundan devreye su tesisatçısı firmaları girmektedir. Su kaçağı tespiti yapmanın çok çeşitli yolları vardır ancak sizler dilerseniz profesyonel firmalardan destek alabilir bu sorunu kökünden çözebilirsiniz.

Su kaçakları çok çeşitli zararlara yol açmakta dolayısıyla bütçeleri zorlayıcı olmaktadır. Su kaçaklarının tespiti ve ortadan kaldırılması uzun vadede maddi açıdan kullanıcılar için oldukça karlı ve su faturalarında da kişileri tasarrufa götüreceğinden atlanmaması gereken tesisat problemleri arasında yer alır. Su kaçakları bazen tek bir daireden kaynaklanıp yalnızca bulunduğu daireyi etkilerken bazen de alt dairelere su kaçaklarından dolayı sızıntılar olabilmektedir. Genellikle duvarlarda, tavanda ve zeminlerde nem, koku ve ıslaklıkla kendini gösterir. Bu şekilde tesisatta su kaçağı olduğunu fark edebilirsiniz. Genellikle su kaçaklarının en büyük nedeni tesisat borularının eski olmasından kaynaklanmaktadır. Ancak tesisat ya da oturulan ev ya da kullanılan iş yeri yeni bir binaysa oluşan su sızıntıları inşaat yani kurulum aşamasın da yapılan hatalardan kaynaklı olmaktadır. Her iki şekilde de su kaçakları ve sızıntılarıyla karşılaşabilinir oldukça can sıkıcı bir durumdur.

Hiçbir belirti yok ise ve eğer evinizde su kaçağı olup olmamasını merak edip araştırmak isterseniz evinizdeki bütün muslukların kapalı olduğundan emin olduktan sonra su sayacınızı ya da su saatinizi kontrol ederek orada yer alan göstergelerde değişim olup olmamasından anlayabilirsiniz. Eğer bütün musluklar kapalı olmasına rağmen su saatinizde sürekli rakamlar değişiyorsa evinizde su kaçağı var demektir. Bu belirti vermeyen su kaçakları çok minimal yani noktasal olabilir. Ya da zeminde gömülü olabilir bu nedenle dışarıdan gözle görülemeyebilir zamanla zeminlerde tavanda ya da duvarlarda ıslaklık olarak belirti verir. Ancak kullandığımız akustik ve kameralı cihazlarla suyun akış hızı dinlenerek çeşitli tekniklerle  kaçağın yeri tespit edilir. Eğer  kaçak tespitine gelen firmanın elinde bahsettiğimiz cihazlardan yoksa tespit yapmak oldukça zor olacak hatta bazı bölümlerin kırılıp açılarak  yapılmasına neden olacak yeni masraflar ortaya çıkacaktır. Bu nedenle su kaçağı tespitinde teknolojik cihazların kullanıldığı büyük çaplı firmalardan su kaçağı tespiti ve gereken onarımları alırsanız mağdur durumuna düşmezsiniz.

Su sızıntılarını ya da ufak kaçakları saptadığımızda sadece kaçak olan noktaya ufak bir oyuk açarak gereken işlem yapıldığından ev ya da iş yeriniz de her hangi bir dağınıklık, günlük hayatınızda ya da işinizde aksaklık olmayacak sorununuz en kısa sürede çözülecektir. Eğer tesisatta eskiyen ve aşınan sorunlu bölgeler sizin tarafınızdan uygun görülürse en iyi malzemelerle yenilenerek tekrardan su sızıntısı ya da kaçaklarının önüne geçilecektir. Hiçbir belirti vermese bile kaçak ya da sızıntıları belirli aralıklarla su saatinden kontrol etmek sonradan  daha büyük ölçekli su kaçakları ve sızıntılarının önüne geçecektir. Su tesisatı firmamız İstanbul’un tamamına hizmet götürebilecek kapasiteye sahiptir. Cihazla kırmadan su kaçağı tespiti onarımı yaparak en iyi fiyatlarla bu hizmeti götürmekteyiz.

 

Summary
Article Name
Su Kaçağı
Description
Su kaçağı tespiti ve onarımı için firmamıza ulaşabilirsiniz. 7 gün 24 saat hizmetinizdeyiz.
Author
Publisher Name
Mavi Ay Tesisat Firması
Publisher Logo

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir