En çok görülen tesisat sorunlarından biri olan tuvalet tıkanması  özellikle eski binalar ve konutlarda görülmektedir. Eski  bina ve konutlarda en sık görülmesinin nedeni de tesisat borularının zamanla eskimesi ve kullanım yanlışlarından kaynaklı olabilmektedir. Tuvalet giderleri özellikle toplu kullanımlarda ortak ve sürekli kullanılan gider sistemleri olmaktadır. Yani yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Ancak insanlar ne yazık ki tuvalet kullanımı konusunda  bilinçsiz olduğundan dolayı tuvalet giderlerinin ömrünün kısalmasına neden olmakta, tuvalet gider tesisatlarının kolayca eskimesine sebep olmaktadır. Ancak her türlü tıkanıklık ve su akıntıları ya da su tesisatında görülen çeşitli problemlerde su tesisatçı firmaları destek olmakta ve sizleri bu sorunlarda kolay bir şekilde kurtarmaktadır.

Tuvalet tıkanması  ya da diğer su tesisatı problemlerine kişisel çözümler üretmek sadece maliyetin armasına neden olacağından bu tarz yaklaşımlardan uzak durmalıyız.  Tesisat sorunlarınızı su tesisatçı firmaları profesyonel bir şekilde ortadan kaldıracağından tekrar aynı sorunların yaşanma olasılığı ortadan kalkar. Ancak tekrar aynı sorunların yaşanmaması için tuvalet, klozet ve lavabo gibi sık kullandığımız  alanların doğru kullanılmasına bağlı olmaktadır. Su tesisatı problemleri çok çeşitli olabilir. Bunlar klozet tıkanması, tuvalet tıkanması, mutfak lavabosunun tıkanması, pimaş tıkanıklığı, su tesisatında oluşan su sızıntısı, su tesisatında oluşan su sızıntıları, kanalizasyon tıkanması, kalorifer peteklerinde tesisat kaynaklı ısınmama, kombinin su damlatması şeklinde bir çok sorunlarla karşılaşılmaktadır. Bu sorunlardan en sık görülen durum tuvalet tıkanması dır.

Ancak son yıllarda gelişmiş teknolojinin su tesisatçısı firmalarında yoğun olarak kullanılmaya başlanmasıyla tuvalet tıkanması gibi problemlerde giderlerin sökülmesine ya da değiştirilmesine gerek kalmadan düzeltmeler yapılmaktadır. Tuvalet tıkanmasında kullanılan çeşitli cihazlar bulunmaktadır. Profesyonel su tesisatçı firmaları bu cihazlarla tuvalet tıkanması sorunlarını ortadan kaldırmaktadır. Hatalı kullanım olmadığında tekrardan aynı sorunla karşılaşmaz ve yeni maliyetlerle de baş etmek zorunda kalmamış olursunuz.  Her su tesisatçısında bu cihazlar bulunmamaktadır. Bunu müşteriler tarafından bilinmesi önemlidir. Ancak bu gibi cihazların kullanımı yoksa su tesisatçısı firmaları tıkanma problemini eski yöntemler yoluyla açacağından kırma, açma ya da sökme işlemleri yapılacak ve maliyet de bu sebeple önemli ölçüde artmış olacaktır.

   Tuvalet tıkanması çok çeşitli sebeplerle ortaya çıkmaktadır. Genellikle kağıt peçete gibi maddelerin atılması, yanlışlıkla yabancı cisimlerin kaçması, ya da saç artığı gibi atıkların zamanla giderlerde birikerek kireçli suyun nüfuz etmesiyle bu saç artıkları büyüyüp sertleşerek katılaşır ve tıkanıklık meydana gelir. Bu nedenle tıkanma gördüğünüz gibi daha çok kullanımdan kaynaklı olabilir. Tabi ki kullanım kaynaklı olabileceği gibi binaların inşasında inşaat artıklarının giderlere yanlışlıkla kaçmasıyla da olabilir. Ya da giderlerin dengeli bir şekilde kurulmamasından kaynaklı olabilir. Bir diğer neden ne çok eski binalarda eğer tesisat ve giderler yenilenmediyse tıkanıklık yaparak kendini gösterecektir. Su tesisatçıları kullandıkları kameralı cihazlar sayesinde tıkanmış cismi görüntüleyerek ve gerekirse robot yardımıyla parçalayıp çıkararak tıkanma sorununu ortadan kaldırır.

Eskimiş tuvalet giderleri zamanla çatlama yaparak çeşitli sızıntılara neden olmaktadır. Bu durum da en az tuvalet tıkanmaları kadar can sıkıcı bir durum olduğundan en kısa sürede su tesisatçı firmaları tarafından müdahale edilmelidir. Profesyonel tesisatçı ekipleri tarafından tuvaletinizde oluşan her türlü tıkanma ya da sızıntı problemleri tecrübeli ve eğitimli ekip ve çeşitli cihazlar yarımıyla ortadan kaldırılmaktadır. Firma seçimlerini yukarıda bahsettiğimiz yazıyı okuyarak fikir sahibi olabilir ve seçimlerinizi etkileyebilir. Su tesisatçı firması olarak her türlü tuvalet tesisatı sorunları ve tuvalet tıkanmaları durumunda bizlere kolayca ulaşabilirsiniz.

 

Summary
Article Name
Tuvalet Tıkanmasını Açmak İçin Kullanılan Cihazlar
Description
Tuvalet tıkanması durumlarında 7/24 İstanbul'un her bölgesine hizmet götürüyoruz.
Author
Publisher Name
Mavi Ay Tesisat Firması
Publisher Logo