İstanbul Cihazla Su Kaçağı Bulma

İstanbul Cihazla Su Kaçağı Bulma :

İstanbul Cihazla Su Kaçağı Bulma , Su kaçağı sebebiyle evimiz, dükkanımız ve hatta komşularımız zarar görebilir. Bu zararı kısa zamanda giderebilmek için ilk yapmamız gereken şey su kaçağını tesbit etmek olmalıdır. Su kaçağı tesbit edebilmek için kullanılan bazı yöntemler vardır.

Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Cihazla Su Kaçağı Tespiti

 

Nem ölçme : Islaklığın en yoğun olduğu bölgeyi gözümüzle tesbit edebiliriz. Bunun dışında nem ölçer cihaz kullarakta bu işlem gerçekleştirilebilir. Tesbit edilen bölge kırılarak su kaçağı bulunabilir.

Hava basıncı ile su kaçağı bulma : Bu şekilde borulara basıç verilir ve ses dinlenerek kaçak tesbit edilebilir. Bu yöntem için profesyonellik şarttır. Basınç makinası, dinleme cihazı ve borunun içini görünteleyen kamera gerektirir.

Su basıncı ile su kaçağı bulma : Hava basıncı yöntemiyle aynıdır. Bu yöntemide boruya tazyikli su gönderilir. Aynı şekilde ses yoluyla tesbit yapılır.

Kamera sistemiyle su kaçağı : Atık su borularındaki kaçak bu şekilde tesbit edilir. Kamera borudan içeri itilir ve ekrandan seyrederek borudaki su kaçak yeri bulunur.

Termal kamera yöntemi su kaçağı : Bu yöntemde tesisata sıcak su verilir. Borular ısınınca termal kamerayla kontrol edilir. Termal kamera ısınan yerleri kırmızı tonda gösterir. Boru boyunca kırmızı ton görünür. Kaçak olan yerde kırmızı ton alakası bölgelere yayılmıştır.

Bu işlemler genel olarak profesyönel ekipler tarafından gerçekleştirilir. Evde kendi imkanlarımızla su kaçağını bulmak zorundaysak Nem ölçme yöntemi ve mantapla işimizi görebiliriz. Fakat bu yöntemi kullanırken borulara hasar vermemeye özen göstermeliyiz.

Size Yardımcı Olabiliriz..
7/24 Su Tesisat Ustası